Ders NotlarıTarımsal Yapılar ve Sulama Ders Notları

Sulama Suyu Kalitesi ve Tuzluluk Ders Notları

Sulama Suyu Kalitesi ve Tuzluluk Ders Notları paylaşımımızda, tanımlar ve bazı kavramlar, tarımsal tuzluluk ve dağılımı, tuzluluğa neden olan faktörler, sulama suyu kalitesinin değerlendirilmesi, sulama suyu kalitesi kriterleri, sulama suyu analiz ifade biçimleri, su kalitesinin bitkiye etkileri, sulama suyu kalitesinin toprağa etkileri, tuzluluk problemleri ve giderilmesi, toksisite problemleri ve giderilmesi ve diğer problemler ve giderilmesi başlıklarına yer verilmiştir.

Sulama Suyu Kalitesi ve Tuzluluk Notu Ziraat Fakültesi, Tarımsal Yapılar Ve Sulama Bölümü öğrencileri ve bu alanla ilgilenenler için oldukça faydalı olacaktır. Ders Notu içeriği oldukça zengin olup sulama suyu tuzluluk konusunda bilgiler vermektedir.

Sulama Suyu Kalitesi ve Tuzluluk Ders Notları

Atom, atom ağırlığı, iyon, iyonlaşma ve emülasyon gibi terimlerin tanımları ve formülleri, tuzlulukla ilgili çalışmalarda kaşılaşılabilecek birimler, suyu fiziksel ve kimyasal özellikleri, tarımsal tuzluluk, dağılımı, su ve toprak kaynaklarımızın tuzlulukları,tarımsal tuzluluk, tuzluluk bileşenleri, tuzluluk problemlerinin çeşitleri, tarımsal tuzluluğun nedenleri, su ve toprakta bulunan tuzların kaynağı, fosil ya da ikincil depositler, antropogenik aktiviteler, tarımsal tuzluluğun dağılımı ve

Sulama Suyu Kalitesi ve Tuzluluk Ders Notları
Sulama Suyu Kalitesi ve Tuzluluk Ders Notları 7

Türkiye’nin Su Kaynakları, Türkiye sularının tuzluluk durumu, Türkiye’nin Toprak Kaynakları, Türkiye topraklarının tuzluluk sorunu, Toprak tuzluluğunun nedenleri, tuzluluk faktörleri, sulama suyu kalitesi, uygulanacak sulama yöntemi, drenajın yeterliliği, taban suyu düzeyi, sulama ve drenjaın yönetimi, analiz raporu yazılması ve kontrolü, tuzluluk ve sodyumluk, tuzluluk bitki gelişimi ilişkisi, toprak tuzluluğunun oluşumu, toprak tuzluluğunun belirlenmesi, toprak fiziksel özellikleri üzerine sodyumun etkisi, tuzlu toprakların sınıflandırılması, tuzluluk kontrolü prensipleri, yıkama ile tuzluluğun kontrolü, bitkinin tuza dayanımı, su kaynaklarının değiştirilmesi yada başka kaynakla karıştırılması, sulama suyu kalitesi ve tuzluluk ve sulama yötemini gibi konulara detaylıca yer verilmiştir.

Sulama Suyu Kalitesi ve Tuzluluk

Ders Notu içeriği PDF haline getirilerek Sulama Suyu Kalitesi ve Tuzluluk başlığı altında sizlere sunulmuştur. Ders Notunu sitemizden aşağıdaki önizleme alanından veya indirme butonuna tıklayarak cihazınızda inceleyebilirsiniz. ZiraatWeb olarak sizler için gerekli olacak ders notları ve bilgileri özenle inceliyor ve sizlere sunuyoruz. İlgili notlar hakkında sitemize üye olarak sayfanın altından yorum yapabilirsiniz.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Sulama Suyu Kalitesi ve Tuzluluk Ders Notları

pdf dosyasi indir 1

Kaynak
Ankara Üniversitesi, Prof. Dr. Engin YURTSEVEN

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Kopyalama Engellendi.