Ders NotlarıSu Ürünleri Ders Notları

Balık Hastalıkları Ders Notları

Balık Hastalıkları Ders Notları içeriğimizde, Balık hastalıklarının ortaya çıkışında stresin rolü, kimyasal, biyolojik ve fiziksel stres kaynakları, su kalitesi ve balık hastalıkları, suyun gazlara aşırı doyması, gaz kabarcığı hastalığı, solungaçlar ve su kalitesi, balıklarda hastalıkların bulaşma rotası, balık yetiştiriciliğinde sık görülen bazı önemli hastalıklar, bulaşma şekli ve balığın yaşam dönemine göre duyarlılığı, balığın hastalıklara karşı direnci, balık hastalıklarının kontrolü, hastalığın çıkışını engelleyici önlemler, patojen içermeyen suyun temini, patojen transferinin engellenmesi, aşılama ve aşılama yöntemleri gibi konulara değinilmiştir.

Balık Hastalıkları Ders Notları

Balık Hastalıkları

Balık Hastalıkları ve Stres,  olumsuz  çeşitli  faktörler  nedeniyle  balığın  normal  fizyolojik  durumunu muhafaza edememe durumudur. Genel olarak, stres, canlı için uygun koşullarda  herhangi  bir  değişimin  başlaması  ve  devam etmesiyle  ortaya  çıkmaktadır.

Balık Hastalıkları Ders Notları

Balık Hastalıkları Ders Notu, Ziraat Fakültesi, Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından en çok aratılan ders notları arasında yer almaktadır. Ders notu içeriğini aşağıdaki PDF’i inceleyerek görüntüleyebilir, indir butonuna tıklayarak cihazınıza indirebilirsiniz.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Balık Hastalıkları

Kaynak
Ankara Üniversitesi, Prof. Dr. Hijran YAVUZCAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Kopyalama Engellendi.