Ders NotlarıSu Ürünleri Ders Notları

Balık Biyolojisi Ders Notları

Balık Biyolojisi Ders Notları içeriğimizde, Balık Biyolojisi, Dış morfolojik yapı, vücut şekli, iç morfolojik yapı, balık üreme biyolojisi, gonadlar, balık, balıklarda yumurtlama ve yumurta bırakma, balıklarda besin ve beslenme alışkanlıkları, balıklarda beslenme durumunun incelenmesinde kullanılan parametreler, balıkların incelenmesi, ölçümler, morfometrik ölçüler…

Balıklarda yaş ve büyüme, büyümenin sayısal ifadesi, anlık büyüme oranı, boyca büyüme, kondisyon faktörü, populasyon analizlerinde, balık göçü, balık göçleri, markalama balık populasyonları, balıkları markalama metotları ve etiket tipleri gibi başlıklara yer verilmiştir.

Balık Biyolojisi Ders Notları

Balık Biyolojisi

Balık Biyolojisi, Balıkların Biyolojisi, Balıkçılık biyolojisi doğal koşullarda balık populasyonlarından yararlanma, stokların korunması ve devamlılığın sağlanması için yapılması gerekli olan çalışmaların temelini oluşturan bilim dalıdır. Bu bilim dalı özellikle 1900 lü yılların başlarında bazı Avrupa ve Amerikalı bilim adamlarının deniz balıkları, midye ve istakoz gibi kabuklu su ürünleri ile ilgilenmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Balıkçılık biyolojisinin ilgilendiği ana konular herhangi bir tatlısu ya da denizdeki abiyotik çevre yanında balıkçıların dahil olduğu biyotik çevreyi ve balıklar arasındaki ilişkileri içine alır. Özellikle insanlar tarafından tüketilen balık stokları üzerindeki çalışmalarla ilgilidir. Bu amaçla balığın tarihçesi ve ekolojisi üzerine çalışmalar yapılır…. (Devamını PDF’te bulabilirsiniz.)

Balık Biyolojisi Ders Notları

Balık Biyolojisi Ders Notu, Ziraat Fakültesi, Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından sıkça aratılmaktadır. Ders Notu içeriğiniz PDF’ten görüntüleyebilir veya indir butonunu kullanarak cihazınıza indirebilirsiniz.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
pdf dosyasi indir 1

Kaynak
Ankara Üniversitesi, Prof. Dr. Mine KIRKAĞAÇAnkara Üniversitesi, Prof. Dr. Ahmet Şeref Korkmaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Kopyalama Engellendi.