Ders NotlarıToprak Bilimi ve Bitki Besleme Ders Notları

Gübreler ve Gübreleme Teknikleri Ders Notları

Gübreler ve Gübreleme Teknikleri Ders Notları içeriğinde; Gübrelere ilişkin genel kavramlar, sınıflandırma ve terminoloji; tarımda gübrelerin önemi, gübre endüstrisinin durumu ve yakın geçmişi; çağımızda ve yakın gelecekte gübre üretim-tüketim durumu; azotlu-fosforlu-potasyumlu gübrelerin hammaddeleri ve üretim teknolojileri, çok besinli (kompoze) gübrelerin ve mikro element gübrelerinin tarımsal üretimde kullanımı ve önemi; gübrelerin fiziksel fonksiyonları ve topraktaki tepkimeleri; toprağa uygulaması yapılacak gübre miktarının hesaplanması; gübrelemenin temel ilkeleri ve gübreleme yöntemleri; gübre-çevre ilişkisi; Türkiye’de ve dünyada gübre kullanımı konularının teorisi anlatılmakta ve bunlar hakkında bilgi verilmektedir..

Gübreler ve Gübreleme Teknikleri
Gübreler ve Gübreleme Teknikleri

Gübreler ve Gübreleme Teknikleri Ders Notları

Gübreler ve Gübreleme Teknikleri Ders Notları PDF’sini Aşağıdan İnceleyebilirsiniz. Eğer görüntülenemiyor ise PDF’nin alt kısımında bulunan yazıya tıklayıp görüntüleyebilir “İndir” butonuna tıklayıp cihazınıza indirebilirsiniz.

Ders Notu “76 MB” Boyutunda olduğundan dolayı önizleme yapılamamaktadır. Aşağıdaki Bağlantıdan doğrudan indirebilirsiniz.

pdf dosyasi indir 1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Kopyalama Engellendi.