Ders NotlarıZootekni Ders Notları

Yemler Bilgisi ve Teknolojisi Ders Notları

Yemler Bilgisi ve Teknolojisi ders notu içeriğinde; Çiftlik hayvanlarının beslenmesinde kullanılan yem hammaddeleri, alternatif yem kaynakları, bunların elde ediliş ve saklama teknolojileri, hayvan beslemede ve karma yem sanayiinde kullanımları anlatılmaktadır.

Yemler Bilgisi ve Teknolojisi Dersi Amacı

Yemler Bilgisi ve Teknolojisi Dersi Amacı; Çiftlik hayvanlarının beslenmesinde kullanılan yem hammaddeleri ve bunların besin maddeleri içerikleri, bu besin maddelerini tespit etmede kullanılan yöntemler, yem hammaddelerinin değer ve kalitelerine etki eden faktörler, kalitelerini artırma ve tespit etme yöntemleri, saklama yöntemleri, hayvan beslemede kullanım olanakları, elde ediliş teknolojileri, karma yem teknolojisinde kullanımları ve yem sanayinde karşılaşılan sorunlara yönelik alınacak önlemler konularında gerekli bilgi ve deneyimin kazandırılması amaçlanmıştır.

Yemler Bilgisi ve Teknolojisi Ders Notu

Yemler Bilgisi ve Teknolojisi Ders Notu PDF’sini Aşağıdan İnceleyebilirsiniz. Eğer görüntülenemiyor ise PDF’nin alt kısımında bulunan yazıya tıklayıp görüntüleyebilir “İndir” butonuna tıklayıp cihazınıza indirebilirsiniz.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
pdf dosyasi indir 1

Prof. Dr. Aydan YILMAZ hocamızdan alıntılanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Kopyalama Engellendi.