Ders NotlarıZootekni Ders Notları

Hayvan Islahı Ders Notları

Hayvan Islahı Ders Notları içeriğinde; hayvan ıslahı tanımı, genetik ve hayvan ıslahı, hayvan ıslahı tarihçesi, hayvanların evciltilmesi, Türkiye’de hayvancılık, koyun ıslah çalışmaları, tavuk ve diğer çiftlik hayvanları ıslahı,sığır ıslahı, gen maniplasyonları, populasyon genetiği, gen frekansları, gen sayımı, seleksiyon, fenotipik varyasyon, genetik varyasyon ve hesaplama metotları gibi konulara değinilmiştir.

hayvan islahi
Hayvan Islahı ders notu görseli

Hayvan Islahı Dersi Amacı

Hayvan Islahı dersinin amacı; çiftlik hayvanlarından elde edilen ekonomik değere sahip ürünlerin miktar ve kalitesine etki eden çevre ve genetik faktörleri detaylı olarak inceleyerek, hayvansal ürün miktar ve kalitesini iyileştirmek için bağımsız bir şekilde denemeler kurgulamak, denemeleri uygun tekniklerle yürütmek ve sonuçlarını bilimsel çerçevede yorumlayabilme yetisi kazandırmayı amaçlamaktadır.

Hayvan Islahı Ders Notu

Hayvan Islahı Ders Notu PDF’sini Aşağıdan İnceleyebilirsiniz. Eğer görüntülenemiyor ise PDF’nin alt kısımında bulunan yazıya tıklayıp görüntüleyebilir “İndir” butonuna tıklayıp cihazınıza indirebilirsiniz.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
pdf dosyasi indir 1

Doç. Dr. Ali Rıza AKSOY hocamızdan alıntılanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Kopyalama Engellendi.