Ders NotlarıZootekni Ders Notları

Besin Maddeleri Biyokimyası Ders Notları

Besin Maddeleri Biyokimyası ders notu içeriğinde; Beslenmenin tanımı ve genel esasları, hayvan ve bitkilerin yapıları, lipidler, karbonhidratlar, proteinler, mineraller ve vitaminlerin sınıflandırılması ve özellikleri, hayvalardaki fonksiyonları, değişik tür hayvanlar tarafından sindirimi ve emilimi, değerlendirilmeleri ve ihtiyaç düzeyleri ve yem olarak kaynakları, hayvan besleme açısından suyun kalite özellikleri, hayvanların su ihtiyaçları ve ihtiyaçlarını etkileyen faktörler, besin maddelerinin yetersizlik ve fazlalıklarının hayvanlarda yarattığı olumsuzlukların teorik ve görsel olarak öğrencilere aktarılması, enzimler için genel ve sindirim enzimleri özelinde özellikleri ve etkileri, hayvanlardaki beslenme açısından önemli rolleri olan hormonlar ve etkileri konularına değinilmiştir.

Besin Maddeleri Biyokimyası
Sindirilmeyenler. Sindirilenler.

Besin Maddeleri Biyokimyası Dersi Amacı

Besin Maddeleri Biyokimyası Dersinin Amacı; Bu ders ile hayvan beslemede yemler ve türlere göre özel hayvan beslemede gerekli olan temel bilgilerin neden-sonuç ilişkilerinin biyokimyasal yönleriyle öğrencilere verilmesi ve öğrencilerin özel hayvan besleme derslerine hazırlanması
amaçlanmıştır. Bu ders kapsamında dönem içersinde yapılacak tüm öğrenim etkinlikleri ile; besin maddeleri ve hayvan beslemedeki fonksiyonlarının biyokimyasal olaylarla öğrencilere açıklanarak, öğrencilerin beslemede besin maddeleri arasındaki ilişkileri kurmada yardımcı olunması, hedeflenmiştir.

Besin Maddeleri Biyokimyası Ders Notu

Besin Maddeleri Biyokimyası Ders Notu PDF’sini Aşağıdan İnceleyebilirsiniz. Eğer görüntülenemiyor ise PDF’nin alt kısımında bulunan yazıya tıklayıp görüntüleyebilir “İndir” butonuna tıklayıp cihazınıza indirebilirsiniz.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
pdf dosyasi indir 1

Prof.Dr. İbrahim ÇİFTÇİ hocamızdan alıntılanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Kopyalama Engellendi.