Ders NotlarıTarımsal Yapılar ve Sulama Ders Notları

Proje Hazırlama Teknikleri Ders Notları

Proje Hazırlama Teknikleri Ders Notları içeriğimizde; projenin tanımı ve temel özellikleri, projenin amaçları, türleri, ses getiren büyük projelerin incelenmesi, proje aşamaları, proje kısıtları, projenin özellikleri, proje süreci ve proje araçları, planlama ve projeleme arasındaki farklılıklar, proje başarısını etkileyen faktörler, proje konusu seçimi, proje döngüsü yönetimi, proje yönetimi, mantıksal çerçeve, matıksal çerçeve oluşturma, problem ağacı, CPM metodu ile kritik yolun belirlenmesi, CPM metodu ile proje zaman çizelgesinin oluşturulması ve genel değerlendirme başlıkları ele alınmıştır.

Proje Hazırlama Teknikleri Ders Notları

Proje Hazırlama Teknikleri Ders Notları

Proje Hazırlama Teknikleri dersi Tarımsal Sulama ve Yapılar Bölümü ve harici programlarda verilmektedir. Proje Hazırlama Teknikleri Notları bu dersin kapsamı içerisinde oldukça faydalı bir şekilde sizlere sunulmuştur.

Proje Hazırlama Teknikleri

Proje Nedir?

Proje, başlangıcı ve sonu olan, uzunluğu önceden belirlenmiş bir süre içinde değişim yaratan, iç içe geçmiş amaç ve hedeflere sahip, planlanan uygulama adımlarıyla çeşitli ürünlerin elde edildiği, ayni ve nakdi kaynaklarla yürütülen bir çalışmadır.

Proje, önceden tespit edilmiş spesifik amaçlara belirli bir zaman diliminde optimum bir şekilde ulaşmak üzere kaynakların nasıl ve ne şekilde kullanılacağını gösteren bir çalışmadır.

Proje, belirlenmiş bir amacın gerçekleştirilmesine yönelik olarak belli bir zaman periyodu içinde, bu amaca tahsis edilen kaynakları (bütçe) kullanmak suretiyle, gerçekleştirilen bir dizi faaliyetler bütünüdür.

Proje, belirli bir ekip tarafından, belirli bir başlangıç ve bitiş süresinde, belirlenmiş hedefler doğrultusunda, kaynak kullanılarak, gerçekleştirilen faaliyetler bütünüdür.

pdf dosyasi indir 1

Kaynak
Ankara Üniversitesi, Doç. Dr. Serdar ANLI

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Kopyalama Engellendi.