Bitki Koruma Ders NotlarıDers NotlarıTarım Ekonomisi Ders NotlarıTarımsal Yapılar ve Sulama Ders NotlarıTarla Bitkileri Ders NotlarıToprak Bilimi ve Bitki Besleme Ders NotlarıZootekni Ders Notları

Genel Bahçe Bitkileri Ders Notları

Genel Bahçe Bitkileri notumuzda; Bahçe bitkileri tanımı, Türkiye’nin bahçe bitkileri yönünden önemi, bahçe bitkilerinin ülke ekonomisindeki yeri, bahçe bitkilerinin kapladığı alan ve üretim değerleri, bahçe bitkilerinin milli gelir içindeki payı, bahçe bitkilerinin insan beslenmesindeki yeri ve önemi, bahçe bitkilerinin sınıflandırılması, sebzelerin sınıflandırılması, bahçe bitkilerinin biyolojik özellikleri, bahçe bitkilerinin ekolojik istekleri, bahçe bitkilerinin fizyolojik özellikleri, bahçe bitkilerinin çoğaltılması, bahçe tesisi, bahçe bitkilerinde kültürel uygulamalar, hasat ve pazara hazırlama konularına değinilmiştir.

Ders İçeriği ve Amacı;

Bahçe Bitkileri dersinin amacı bahçe bitkileri açısından genel bir bilgi sahibi olunmasıdır. Ders içeriğinde ise bahçe bitkilerinin özellikleri, sınıflandırılması ve çoğaltılması gibi konular ele alınıp paylaşılmıştır.

Genel Bahçe Bitkileri Ders Notu

Genel Bahçe Bitkileri Ders Notu PDF’sini Aşağıdan İnceleyebilirsiniz. Eğer GÖRÜNTÜLENMİYOR ise PDF’nin alt kısımında bulunan yazıya tıklayıp görüntüleyebilir “İndir” butonuna tıklayıp cihazınıza indirebilirsiniz.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
pdf dosyasi indir 1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Kopyalama Engellendi.