Ders NotlarıZootekni Ders Notları

Beslenme Fizyolojisi ve Metabolizma Ders Notları

Beslenme Fizyolojisi ve Metabolizma ders notları içeriğinde; Sindirim Sisteminin Anatomi Ve Fizyolojisi, Sindirim Ve Absorbsiyon Fizyolojisi, Enerji Metabolizması, Karbonhidrat Sindirimi Absorbsiyon Ve Metabolizması, Karbonhidrat Metabolizması, Yağların Sindirim, Absorbsiyon Ve Metabolizması, Proteinlerin Sindirimi Absorbsiyon Ve Metabolizması, Vitaminlerin Sindirim Ve Absorbsiyonu, Suda Eriyen Vitaminlerin Sindirim ve Absorbsiyonu, Minerallerin Sindirim Ve Absorbsiyonu, İz Elementlerin Sindirim Ve Absorbsiyonu, Su ve Elektrolit Metabolizması, Nükleotid Metabolizması konularına yer verilmiştir.

Beslenme Fizyolojisi ve Metabolizma Dersi Amacı

Beslenme Fizyolojisi ve Metabolizma dersinin amacı; Çiftlik hayvanların sindirim sistemlerini ve sindirim fizyolojisini, karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve minerallerin sindirim absorbsiyon ve metabolizmasını, su ve nükleotid metabolizmasını öğretmek amaçlanmıştır.

Beslenme Fizyolojisi ve Metabolizma Ders Notu

Beslenme Fizyolojisi ve Metabolizma Ders Notu PDF’sini Aşağıdan İnceleyebilirsiniz. Eğer görüntülenemiyor ise PDF’nin alt kısımında bulunan yazıya tıklayıp görüntüleyebilir “İndir” butonuna tıklayıp cihazınıza indirebilirsiniz.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
pdf dosyasi indir 1

Prof.Dr. B. Zehra SARIÇİÇEK hocamızdan alıntılanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Kopyalama Engellendi.