Sınav Bilgilendirmeleri

BKÜ Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı

Zirai İlaç Bayilik Sınavı

BKÜ yani Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı Nedir? Nasıl Çalışmalıyım?, Zirai İlaç Bayilik Sınavı, BKÜ Konuları nelerdir?, BKÜ Soruları, BKÜ Sınavı ne zaman?, Hangi bölüm mezunları BKÜ sınavına girebilir?, Tarihi Hepsini bu makalemizde derleyeceğim.

Aşağıdaki Kırmızı Butonua Tıklayıp Bayilik Sınavı Not Başlıklarını Görüntülebilir İstediğiniz Başlığı Seçerek Notlara Erişebilirsiniz.

Zirai ilaç bayilik sınavına hazırlık BKÜ Bayilik ve Toptancılık Sınavı T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın belirlediği tarih ve saatlerde yapılan bir sınavdır. BKÜ Bayilik ve Toptancılık Sınavı Zirai ilaçların perakende veya toptan satışını yapmak isteyenler için düzenlenmiş bir sınavdır. Belirli zamanlarda yapıldığı ve geniş konu aralığı olduğu için önemli ve değerli bir sınavdır. Bu yazımızda Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı ile ilgili bilgileri ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizinle paylaşacağım. Hangi konulardan sorumluyuz kısmında belirtilen konu başlıklarını ayrı olarak paylaşıp ders izlencesi ve notlarını sürekli olarak güncelleyip sizinle paylaşacağım. Eklemek istediğiniz hususları yorumlar kısmına yazıp bize ve sınava girecek adaylara bilgi verebilirsiniz. 2008-2017 Arasında yapılmış olan sınavları görüntülebileceğiniz ve indirebileceğiniz şekilde eklemelerini yaptım aynı zamanda deneme sınavları ile çıkabilecek soruları sizinle paylaşacağım o yüzden arada bu yazımızı ziyaret etmeniz yararınıza olacaktır.

BKÜ Bayilik ve Toptancılık Sınavı
Bitki Koruma Ürünleri

1- BKÜ Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavına Kimler Girebilir? Şartları Nelerdir? Kimlere Verilir?

[adinserter block=”2″]
-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
-Ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager veya bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak ziraat teknikeri veya tekniker olmak. (Orman mühendisleri konusu yargı sürecinde)
-Sınav sonrasında 100 puan üzerinden en az 70 almak
-Eğer yurtdışı belgeniz varsa eşdeğerliklerinin belgelendirilmesi ve yetkili idari kurumlarca onaylanması.

2- BKÜ Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı İçeriği Nedir?, Hangi Konulardan Sorumluyuz?, Ne Kadar Soru Var?,

3- BKÜ Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavına Hangi Kaynaklarla Hazırlanabilirim?

– Ön lisans ve Lisans düzeyinde temel fitapatoloji, entomoloji, herboloji ders kitapları
– Teknik Talimatlar
– Teoriden Pratiğe Biyolojik Mücadele Kitabı
– Teoriden Pratiğe Biyoteknik Mücadele Kitabı
– Teoriden Pratiğe Kültürel Mücadele Kitabı
– Teoriden Pratiğe Kimyasal Mücadele Kitabı
– Entegre Mücadele Teknik Talimatları
https://bku.tarim.gov.tr

4- BKÜ Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık İle İlgili Önceki Yıllarda Yapılmış Sınavlar.

5. BKÜ Bayilik Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?

zirai ilac
Zirai ilaç bayilik sınavına hazırlık

Sadece Bikti Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavına Hazırlanmayın!

Konuları ezberlemek yerine öğrenmeyi tercih edin. Daha zor olasa da ileride sorunlarla karşılaştığınızda neyi nerede araştıracağınızı öğrenmiş olursunuz. Ve bu sınavı kazanacağım diyerek başlayın ve asla pes etmeyin! Sene kaybını kime istemez.

Programınız Olsun

Yukarıda yazmış olduğum sınavda çıkacak ders ve konularla ilgili derslerin birbirleri ile ilişkisine göre sınıflandırın. Etkili ve doğru plan ve zaman yönetimi ile programınızı hazırlayın ve bu hazırladığınız programa uyun.

Kendinize Uygun Bir Ortam Oluşturun

Düzenli bir alan seçin bu sayede ders çalışmak için gerekli not veya eşyalarınızı düzenleyebilirsiniz. Çalışmaya başlamadan önce gerekecek tüm kağıt, kalem, silgi ve diğer araç gereçlerinizi hazırlayın böylece gereksiz dikkat dağınıklığı ve zaman kaybından kaçınmış olursunuz. Eğer acıkmış ve susamışsanız ihtiyaçlarınızı programınızdaki molalarda gidermeye özen gösterin.

Eğer Bir İşte Çalışmıyor veya Gerekliliği Yoksa Tüm Cihazlarınızı Uzaklaştırınız

Bir gözünüz ekranda olur ya da bildirimlere bakarsanız dikkatiniz dağılır çalıştığınız konulardan verim alamazsınız.

Mantıklı Çalışın

Bir ders notunu oturup kesintisiz sonuna kadar okumayın anladığınızdan emin olun ve çalıştığınız konuyu kesin anladım düşüncesiyle geçmeyin sürekli tekrar edin.

Konu Anlatımı Videoları İzleyin!

Elektronik cihazlarınızı vakit öldürmek dışında verimli şekilde kullanın ve boş vakitlerinizde veya konu çalışmaya başlamadan önce çalışacağınız dersle ilgili ilginizi çeken videoları veya konu anlatım videolarını izleyin böylece farklı seslerden farklı uzmanlardan bilgi almış olup yeni görüşlere sahip olacaksınız böylece akılda kalıcılığı artacaktır.

Sorunlara Çözüm Üretin!

Hastalıkları vb. araştırıp bulun ve çözüm üretmeye çalışın ve doğru cevaplarıyla karşılaştırın.

Sınav İçin Değil Geleceğiniz İçin Çalışın!

Sınava çalışırken üzerinden geçtiğiniz hemen hemen tüm konular çalışma hayatınız boyunca önünüze çıkacaktır ve kimi zaman kısa sürede çözüm üretmeniz gerekecektir. Ezber yerine neyin ne için gerekli olduğunu öğrenin ve birbirleri ile bağdaştırın. Ders çalışmak hayatınızın her döneminde olsun sınav bittikten sonra bile konuları takip edin böylece güncel bilgilerden haberdar olmuş olur ve bilgilerinizi tazelersiniz.

Yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. ZiraatWeb.com tarımın her alanındaki çiftçi, mühendis, teknikerlere bilgi vermek ve bilgi edinmek amacıyla kurulmuş bir oluşumdur. Bize ve ülkemize destek olmak için yapmanız gereken tek şey mesleğinizi doğru şekilde icra edip topraklarımızın ve çiftçimizin hak ettiği değere ulaşmasına öncülük etmektir.

Bitki Koruma Ürünleri Bayilik Sınavı, BKÜ Bayilik Sınavı, BKÜ Bayilik ve Toptancılık Sınavı, BKÜ Konuları, Bikti Koruma Konuları, Bitki Koruma Sınavı, Tarım Orman, Bitki Koruma Ürünleri, Bitki Koruma Ürünleri Nedir?, Bkü Sınavı Ne Zaman?

https://ziraatweb.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Kopyalama Engellendi.